Vítejte v internetovém obchodě Bike Sport Vratimov

Lyže Sporten

Lyže Sporten se vyrábějí v továrně v Novém Městě na Moravě, která nese název Sporten a.s. Historie výroby lyží v tovto kraji je víc jak 100 let stará. Původně se výrobou lyží zabývaly soukromé firmy, po znárodnění lidé z těchto firem přešli do státniho podniku Sport Nové Město. Od roku 1950 se výroba lyží odehráva v nynější továrně. 

Při výrobě lyží Sporten, se v současné době, používají špičkové technologie a ty nejkvalitnější materiály. O tom že se Sportenu daří udržet kvalitu výroby a zachytávat trendy moderního lyžování, svědčí fakt, že 90% výroby směřuje na vývoz a to na tak náročné trhy jako jsou např. Skandinávie, USA, Japonsko atd.

Kromě toho najdeme ve Sportenu také, dokonalé, ekologické, spalovací zařízení na zbytky z výroby, nebo na staré již nepoužívané lyže. Firma Sporten mimo jiné i veřejnosti nabízí možnost, bezplatné likvidace starých, nepoužívaných lyží. 

Při výrobě sjezdových lyží je filozofie firmy Sporten, vyrábět kvalitní a zároveň cenově dostupné lyže, které učiní lyžování zábavnější a dostupnější všem adeptům lyžování. Ryze česká firma Sporten širokým sortimentem sjezdových lyží, chce postihnout všechny věkové a výkonostní skupiny lyžařů.

V segmentu pánských lyží Sporten, najdeme pánské sjezdové lyže pro pohodové ježdění z PolyFly jádrem jako jsou lyže Sporten Cobalt, dále lyže z dřevěným jádrem Sporten Krypton, vyladěné tak aby vyhovovaly stále ještě rekreačnímu lyžování. Pánské lyže Sporten nbízí také typy pro sportovní lyžování a to lyže Sporten Glider, Sporten Chrono, Sporten Raptor a Sporten Warrior. Špičkové pánské lyže různých tvrdosti, pro už ostré lyžaře najdeme mezi typy sjezdových lyží jako jsou, Sporten AHV 04 SL, AHV 05 SL, AHV 06 SL, nebo AHV 06 GS. Exlusivní pánské lyže jsou modely Sporten Iridium, Sporten Sincro a Sporten Universum. 

Pánské, sjezdové lyže Sporten můžeme rozdělit nejen podle výkonosti, ale také podle způsobu použití na sjezdové lyže pro krátky oblouk - slalomky, sjezdové lyže pro dlouhý oblouk - obřačky a také lyže univerzálky, které skvěle funguji nejen na hraně, na upravené sjezdovce, ale také v lehkém terénu. V posledních letech nezanedbatelnou částí sjezdového lyžování jsou free modely. Tyto modely lyží jsou použitelné jako pánské lyže, nebo jako dámské lyže, ale dají se použít i jako dětské lyže. V případě sjezdových lyží Sporten to jsou lyže Sporten Wolfram, Sporten Citypark, Sporten Marvin, nebo Sporten Stringer. V sortimentu fa Sporten se nejdou také skialpinistické lyže, model Free Guru a nebo, lyže zaměřené na jízdu ve volném terénu.

Velice atraktivní, dámské lyže se zaměřením na design jsou důležitou součásti nabídky fa Sporten. Dámské lyže musejí obsáhnout celou škálu výkonosti lyžařek. Dámské lyže,  jsou vyvinuty tak, aby na upravené i rozbité zjezdovce byly lehce ovladatelné a velmi stabilní. Mezi modely dámských lyží najdeme i univerzálky, vhodné i do lehkého terénu.

Dámské lyže, model Charisma, jsou velice tolerantní, ale zároveň stabilní dámské lyže. Lyže Sporten Charisma jsou vhodné pro začátečnice, ale i pro področilé lyžařky. Trendy bílá barva s decentními vzory, umocňují atraktivitu modelu Sporten Charisma. 

Dámské lyže s názvem Sporten Illusion, jsou proporcema stejné jako model Charisma, ale mají již dřevěné jádro a tím jsou určeny pro výkonostně lepší lyžařky. Design opět zachytává modní barevné trendy a vzory. Dámské lyže Illusion umožnňuji již agresivnější jízdu ve větší rychlosti. Poslední model ryze dámských lyží, model Sporten Sensual, zastupuje v nabídce fa Sporten dámské univerzální lyže, samozřejmě s designem speciálně pro dámy. Dámské lyže Sporten Sensual mají celo dřevěné jádro, tak aby na hraně byly maximálně učinné a přesné. Dámské lyže Sporten Sensual byly ve středu navrženy širší, tak aby se zvětšíla plocha lyže a aby lyže byly dobře použitelné i v lehkém terénu. Zejména u dámských lyží je potřeba zmínit, jakou pozornost fa Sporten klade na moderní vzhled a atraktivitu svých lyží. Fa Sporten angažovala, profesiální designérskou společnost.pro vytváření designu svých výrobků, samozřejmě nejen pro dámské lyže.
 

Dětské lyže, to je prostor, kde se fa Sporten zejména snaží nabídnou kvalitní zboží za velice příznive ceny. Dětské lyže Sporten Gangster a Sporten Teddy Bear, ty byly v modelovém roce 2014/15 nahrazeny modelem Bugaboo, jsou dětské lyže pro úplné začátky. Konstruktéři fa Sporten vycházeli při navrhování těchto dětských lyží z požadavku na maximální lehkost ovládání a dostatečnou stabilitu. Snahou také je, aby design dětských lyží Sporten oslovoval mladou generaci. V ketegorii dětské lyže, nabízí fa  Sporten ovšem i lyže pro dětské lyžaře, kteří už jsou výkonostně výš a to modely Sporten X-Fighter. Dětské lyže Sporten X-Fighter mají z výroby namontováno vázání s integrovanou podložkou, čímž se lyže stávají tvrdší a snesou větší razanci jízdy. Dětské lyže Sporten se vyrábějí s designem pro slečny, nebo pro chlapce. Dětské lyže Sporten se vyrábějí v délkách od 70 cm do 140 cm. Velikostní škála dětských lyží Sporten po 10 cm, obsáhne celou dětskou populaci.  Samozřejmě od 120 cm do 140 cm je možno hovořit spíše o lyžích juniorských.

Juniorské, sjezdové lyže mají svá specifika. Juniorské lyže to je kategorie, kde se fa Sporten zejména snaží sledovat trendy a to nejen designerské, ale i technologické Twintipová konstrukce se zvedlou patkou u modelu lyží Sporten Citypark, dříve taká Sporten Lithium jsou příkladem. Tyto lyže jsou určeny i do skiparku. Sporten nabízí ovšem i juniorské lyže klasických proporcí. V nabídce najdeme opět celou škálu tvrdostí a rozměrů juniorských lyží, stejně jako v ostatních kategorii pánských lyží, dámských lyží a dětských lyží Sporten..V nabídce Sportenu najdeme, juniorské lyže Sporten pro začátečníky, až mírně pokročilé, modely Sporten Gangster JR, X-Fighter JR a Sporten Twinlight, dále trendy model Sporten Citypark, ale také závodní modely Sporten AHV JR GS - obřačky a Sporten AHV JR SL - slalomky.

Lyže Sporten mají ambice oslovit co největší část lyžařské veřejnosti a umožnit jim nové sportovní zážitky. Fa Sporten své výrobky zákazníkům nabízí prostřednictvím autorizovaných prodejců, kteří poskytnou profesionální poradenství a nabídnou vhodné pánské lyže, dámské lyže, dětské lyže i juniorské lyže, individuálně každému zájemci.